Started with primary school and Red cross youth theatre
clubs then moved into TV presenting and club night promotions.Later on i worked as manager of Senegalese Hip-Hop first bands such as DAARA J Family
In London since 2000 i have mostly worked as crew member in films but went to be more successful with voice over artist roles with adverts for LycaIsaac, Lebara ,Bbc.
Red Cross campaign TOURING THEATRE 1976-80
LYCEE MALICK SY THIES,University Cheikh Anta Diop in Dakar.
/SENEGAL Tv assistant to presenter Moisz Ambroise Gomis 19&5-1986.
Organiser of Thies Town Hall Festival in 1986
Nous voilà en France! Grâce à Lebara Play, vous pouvez voir 150 chaînes et 3 000 films du monde entier sur votre mobile, tablette, PC ou TV! Plus d'infos: http://po.st/cxkHhw
FREE CALLS to all Lycamobiles in Europe, USA & Australia with any top-up Click on link for more information: http://www.lycamobile.co.uk/en/Lyca-to-Lyca1 Call Lycamobile numbers from your UK mobile - you'll not be charged by Lycamobile. Check out all our new Lycamobile offers today, Lycamobile, Call the world for less.
| Taille: | 183 cm |
| Poids: | 83 kg |
| Ethnie: | Africaine |
| Couleur de peau: | Noir |
| Couleur des yeux: | Noirs |
| Pointure: | 43 |
| Poitrine: | - |
| Tour de taille: | 82 cm |
| Hanches: | - |
| Couleurs de cheveux: | Noirs |
| Longueur de cheveux: | Courts |
| Type de cheveux: | - |
| Taille de robe (EU): | - |
| Langues: | Français, Anglais, Espagnol |
Aucune expérience.
Aucune formation.