Canadian haitian singer songwriter Mafé now based in Paris, presents the fifth collaboration part of her home sessions series, video shot in Paris, France with keyboardist Julien "Juke"Grenier from Empire of Sound. Covering Mapei's song "Don't Wait" www.mafemusic.com www.empireofsound.net Edit by Gyver Hypeman for !PushuP!productions
Here is the official video of Mafé's Voodoo Funk album launch, released february 14th 2012 in Montreal!!! Enjoy! Music available online bandcamp/mafémizik, reverbnation, myspace, iTunes and in stores in Montreal's Renaud Bray, SoundCentral 4486 Colonial street, Archambault. www.mafemusic.com Video montage: Claudel Désir
| Taille: | 164 cm |
| Poids: | 62 kg |
| Ethnie: | Africaine |
| Couleur de peau: | Noir |
| Couleur des yeux: | Marrons |
| Pointure: | 40 |
| Poitrine: | 92 |
| Tour de taille: | 81 cm |
| Hanches: | 92 cm |
| Couleurs de cheveux: | Noirs |
| Longueur de cheveux: | Longs |
| Type de cheveux: | - |
| Taille de robe (EU): | - |
| Langues: | Français, Anglais |
Aucune expérience.
Aucune formation.